Portal Kół Gospodyń Wiejskich – mojeKGW.pl – organizuje największy ogólnopolski konkurs na wieniec dożynkowy „Zbierzcie kłody na wieniec”. Obecnie trwa trzeci, ostatni już etap ogólnopolski, w którym znalazły się wyłonione przez komisję konkursową wieńce z 47 regionów Polski. Konkurs skierowany jest do wszystkich organizacji wiejskich z całej Polski zarejestrowanych w mojeKGW.pl.

Do redakcji portalu spłynęło mnóstwo wspaniałych zdjęć, przedstawiających Korony Dożynkowe w przeróżnych ujęciach. Tradycyjne wieńce dziękczynne – składające się z wielu gatunków zbóż oraz dodatków w postaci owoców, ziół, gałązek, jarzębiny, chmielu i kwiatów; nowoczesne – przedstawiające budynki sakralne, scenki sytuacyjne, osoby i zwierzęta oraz patriotyczne – nawiązujące do ojczyzny i polskości. Wszystkie prace bez wyjątku były absolutnie piękne, dostojne i odzwierciedlające głęboką wiarę, patriotyzm oraz wdzięczność za tegoroczny plon ich autorów. Bardzo trudno byłoby wybrać ten jeden najpiękniejszy, dlatego też organizatorzy konkursu postanowili oddać los zwycięzców regionalnych w ręce internautów!

Listę finalistów znajdziecie na stronie https://konkurs.mojekgw.pl. Aby oddać swój głos, tzw. „kłos”, należy zarejestrować się w portalu.  Każdemu użytkownikowi przysługuje tylko1 głos. Dlatego warto dobrze rozważyć swój wybór. Autorzy zwycięskiego wieńca wygrają wycieczkę do Rzymu dla 5 osób z Koła. Głosować można do 21 października, a następnego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

Źródło: mojeKGW.pl, KSOW