Epidemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany organizatorom. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo była zaplanowana na marzec. Kolejnym terminem był czerwiec, jednak została ona ostatecznie przełożona na początek listopada. 

Organizator, czyli spółka Targi Kielce SA informuje z przykrością, że ta decyzja została podjęta ze względu na pogarszającą się sytuacje epidemiologiczną w kraju. Kieruje się on zarówno troską o bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających.

XXVI edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz XX Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo została zaplanowana na 6-8 listopada 2020 r. Wystawcy zaprezentują swoje nowości aż w 11 halach oraz na terenie zewnętrznym. 

W 2019 roku na ponad 66 tysiącach metrów kwadratowych z możliwości zaprezentowania się skorzystało aż 750 wystawców. Wystawcy reprezentowali aż 21 krajów świata! Targi cieszyły się również dużym zainteresowaniem odwiedzających.  Po wszystkich wystawach przewinęło się  ponad 75 tysięcy osób.

- Od ponad ćwierć wieku wydarzenie wpisuje się w historię i tradycję polskiego rolnictwa. Targi przedstawiają kompleksowo nowinki techniki rolniczej, gromadzą światowych liderów rynku, a polskim rolnikom wytyczają drogę rozwoju dla ich gospodarstw - tych rodzinnych i wielkoobszarowych - powiedział Grzegorz Figarski, dyrektor projektu.

Izabela Nestioruk


Źródło: agropolska.pl