Bank Pocztowy podpisał umowę z firmą Lechpol. Klienci tej konkretnej firmy będą mogli łatwiej korzystać z preferencyjnych linii kredytowych banku, a środki będą mogli wykorzystać  na zakup nawozów i środków przydatnych w produkcji rolnej.

Czym jest Lechpol?

Lechpol to polska rodzinna firma z sektora rolniczego z Szubina (pow. nakielski, woj. kujawsko-pomorskie), która specjalizuje się w dostarczaniu materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin.

Obsługuje rolników z 41 powiatów w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. W tej części Polski jej klientami jest kilka tysięcy gospodarstw.

- Bank Pocztowy wprowadził na rynek bardzo ciekawy produkt, który ułatwia finansowanie produkcji i rozwoju gospodarstw. Teraz zaoferujemy go naszym klientom, którzy szukają stabilnego finansowania na kilka lat, na dobrych warunkach - mówi Eugeniusz Taraska, Prezes Zarządu Lechpol.
Firma Lechpol będzie oferowała usługi i produktu Banku Pocztowego przez sieć swoich sprzedawców mobilnych, którzy będą współpracować z doradcami bankowymi.

- Rolnicy, którzy współpracują z firmą Lechpol, uzyskają na mocy umowy dostęp do uproszczonej i szybszej metody oceny zdolności kredytowej. Chcemy zaoferować głównie kredyty odnawialne na 48 miesięcy z finansowaniem do 200 tysięcy złotych. Nowe linie kredytowe dla sektora rolniczego uruchomiliśmy na początku czerwca - powiedział Marcin Kucharski, Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży z Banku Pocztowego.

Nowe produkty Banku Pocztowego skierowane są głównie do właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych, ale też tych rolników, którzy prowadzą działalność gospodarczą.


Źródło: agropolska.pl