Już 1 kwietnia 2021 roku startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 czerwca 2021 r. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe. Na specjalnej stronie dostępne są już pytania z formularza spisowego, który od kwietnia 2021 roku będzie można wypełnić online.

Przeprowadzane spisy powszechne są dorobkiem kulturowym i bezcennym dziedzictwem narodowym. To ogromne przedsięwzięcie wpływa zarówno bezpośrednio jak i pośrednio na każdego z nas. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.

Pytania z formularza spisowego do Narodowego Spisu Powszechnego i Mieszkań 2021 - https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Spis powszechny – kiedy można się spisać?

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku.

Spis powszechny – jak się spisać?

W tym trudnym okresie pandemicznym,  tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie spis.gov.pl Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

Czy Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań - infolinia

W razie jakichkolwiek pytań została uruchomiona specjalna infolinia dedykowana spisowi - 22 279 99 99Źródło: wir.org.pl