Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej informację o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. 

Po roku przerwy, która spowodowana była pandemią organizatorzy zdecydowali zorganizować tegoroczny konkurs w nowej formule. Jury konkursowe będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W poprzednich latach konkurs pt. „Bitwa Regionów” cieszył się bardzo dużą popularnością. W piątej edycji, która odbyła się  w 2019 r. wzięło udział blisko 800 Kół Gospodyń Wiejskich. Zwyciężczyniami została drużyna z Gorzykowa (woj. wielkopolskie), która przygotowała najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty.

„Bitwa regionów” - zgłoszenia

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać do 31 maja 2021r. 

Zachęcamy wszystkie koła gospodyń wiejskich do udziału w tegorocznej edycji, w której pula nagród wynosi ponad 35 tys. zł

Regulamin konkursu: https://bitwaregionow.pl/wpcontent/uploads/2021/03/Bitwa_Regionow_Regulamin_2021.pdf

Formularz zgłoszeniowy: https://www.kowr.gov.pl/konkurs


Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Źródło: wir.org.pl