Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku (województwo śląskie) zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji rzucał w nich niebezpiecznymi przedmiotami.

Do gospodarstwa seniora w gminie Popów funkcjonariusze policji udali się po otrzymaniu zgłoszenia, że groził sąsiadowi, że "pójdzie po siekierę i obrzuci go kamieniami". Zanim policyjny patrol przybył, 73-latek zdążył schować się w stodole. Gdy policjanci weszli do środka, mężczyzna znajdował się na podwyższeniu.

"Z góry rzucał w mundurowych widłami i deskami. Był agresywny i nie reagował na polecenia. Po pewnym czasie próbował uciec tylnym wyjściem. Tam czekał już na niego inny patrol" - informuje kłobucka KPP.

Policjanci obezwładnili agresywnego seniora i zatrzymali go. Jak się później okazało, był już wcześniej skazany za groźby kierowane do sąsiada. Sprawą zajmują się śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

"Mieszkaniec gminy Popów usłyszał łącznie aż 9 zarzutów: 5 z nich dotyczyło gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia, które kierował do sąsiadów, 2 czynnej napaści na funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz 2 za znieważenie funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych. Decyzją prokuratora, 73-latek został objęty dozorem policyjnym. Ma zakaz wszelkich kontaktów z pokrzywdzonym sąsiadem oraz zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 30 metrów" - wyjaśniają mundurowi z Kłobucka.

Mężczyźnie za stosowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia. Jednak za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariusza podczas pełnienia obowiązków grozi mu do 10 lat więzienia. Źródło: agropolska.pl