Andrzej Duda ma wątpliwości w sprawie niektórych rozwiązań ustawy o działach administracji rządowej, zwłaszcza tego, czy leśnictwo powinno być podporządkowane resortowi rolnictwa, a nie środowiska - powiedział w programie "Tłit WP" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, był pytany o doniesienia medialne odnośnie do tego, że prezydent Andrzej Duda ma zamiar zawetować nowelizację wspomnianej ustawy i że prezydent nie jest zdania, by przeniesienie nadzoru nad leśnictwem do resortu rolnictwa było odpowiednim działaniem.

Błażej Spychalski zwrócił uwagę na to, że ustawa jest w dalszym ciągu analizowana, a prezydent ma jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Podkreślił, że decyzja nie została jeszcze podjęta.

- Pan prezydent ma zdanie takie, że jeśli chodzi o kwestie leśnictwa, to tak jak to ma miejsce od kilkudziesięciu lat, to powinno być nadzorowane przez resort środowiska czy klimatu, natomiast nie przez resort rolnictwa, to jest wątpliwość pana prezydenta - powiedział rzecznik Andrzeja Dudy.

17 grudnia Sejm odrzucił wniosek Senatu o odrzucenie noweli ustawy o działach.  Dokument jest konsekwencją reorganizacji Rady Ministrów i zmniejszenia liczby resortów. Z 20 działających resortów, ma ich pozostać tylko 14. Według zapowiedzi polityków PiS wpłynie to na usprawnienie funkcjonowania rządu. Przewidywane jest wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.Źródło: agropolska.pl