Policjanci legnickiej drogówki ujęli mężczyznę, który kierując Ursusem, próbował przed nimi uciec. Policjanci w celu zatrzymania kierującego wbiegli do kabiny, obezwładnili kierowcę i zatrzymali ciągnik rolniczy. Szybko wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Legnickiego Pola miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i posiadał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze  legnickiej policji  włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń kierujący traktorem zdecydował się ominąć radiowóz i przyśpieszył gwałtownie pojazd. Policjanci zawrócili pojazd i udali się w pościg za Ursusem. Aby zatrzymać traktorzystę, jeden z policjantów zmuszony był wyjść z samochodu, pobiec za uciekinierem, następnie wskoczyć do ciągnika. W ten sposób obezwładnił kierującego i zatrzymał traktor.

Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkaniec gminy Legnickiego Pola był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że kierujący ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto,  mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Okazało się,  że ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.Źródło: agronews.com.pl