W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie gminy Żabno (pow. tarnowski, woj. małopolskie) spłonęły trzy stodoły! Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawą zajmują się policjanci.

Syreny straży pożarnej w Żabnie zawyły około godziny 23, gdy w ogniu stanął budynek gospodarski. Na miejsce udali się strażacy z OSP. Niedługo później dołączyli do nich policjanci z komisariatu w Żabnie.

Po ugaszeniu płomieni stwierdzono, że doszczętnie spłonęła nieużytkowana stodoła, która najprawdopodobniej została podpalona. 
Na szczęście pożar nie był groźny dla ludzi – nikomu nic się nie stało.

"Chwilę później kolejne syreny wezwały strażaków do pobliskiej Sieradzy. Tam również płonęła nieużytkowana, wolnostojąca stodoła. Również i w tym przypadku nie było zagrożenia dla ludzi. Ledwo ugaszono ten pożar, a po godzinie 3 nad ranem strażackie syreny wezwały do kolejnego pożaru w Sieradzy. Wszystko wskazuje, że jest to działanie umyślne osoby, która poprzez podłożenie ognia niszczy nieużytkowane zabudowania gospodarcze. Po ugaszeniu tych pożarów do pracy włączyli się policjanci z Żabna wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa" - opisuje sprawę Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Funkcjonariusze śledczy w pierwszej kolejności przeanalizują zebrany materiał dowodowy, ocenią wartości strat, ale też ustalą osoby poszkodowane i ocenią stopień zagrożenia. Będą również  prowadzone działania w terenie, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom gminy.

Tarnowscy stróże prawa zaapelowali już do mieszkańców o przekazywanie informacji w tej sprawie, gwarantując  informatorom anonimowość.


Źródło: agropolska.pl