45-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty usłyszał zarzut zniszczenia 16 rodzin pszczelich, poprzez wprowadzenie przez wylotki środka do nabłyszczania kokpitu samochodowego . Mężczyzna w wyniku swojego bezmyślnego działania otruł około 112 kg pszczół! Właściciel pasieki oszacował wartość poniesionej szkody na kwotę 12 800 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym art. 288§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

45-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna w nocy z 8 na 9 lipca poszedł na łąkę sąsiada, na której znajdowały sie ule. 45-latek wpuścił w wylotki środek do nabłyszczania kokpitu samochodowego, bo jak sam twierdził:  „chciał, aby pszczoły wyleciały ze swoich domków”.

Nad ranem 9 lipca właściciel pasieki zauważył pozaklejane plakiem otwory. Ponadto oświadczył, że jego pszczoły  pozdychały. Poszkodowany oznajmił, że sprawca poprzez wprowadzenie substancji chemicznej dokonał otrucia około 112 kg pszczół. 

Pokrzywdzony przestępstwem zniszczenia mienia mężczyzna, wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 12 800 złotych.
45-latek, który dokonał zatrucia owadów,  został zatrzymany i przewieziony szczycieńskiej komendy. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: agronews.com.pl