Zaplanowane na wtorek, 27 października posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa w sprawie tzw. piątki dla zwierząt zostało odwołane. Zdaniem jednego z senatorów PiS, projekt może trafić do "zamrażarki".

- Zwróciłem się do rządu o opinię w sprawie poprawek Senatu do noweli ustawy o ochronie zwierząt. Teraz pewne rzeczy się rozstrzygają - powiedział Robert Telus (PiS), szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prosząc Rząd o opinię w sprawie „piątki dla zwierząt”.

Zaplanowane obrady, zgodnie z informacją, którą można odnaleźć na stronie internetowej Sejmu, miały być poświęcone uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw.

Posłowie mieli dyskutować nad senackimi poprawkami do tzw. „piątki dla zwierząt”, jednak jak się później okazało – posiedzenie Sejmu zostało odwołane.

Niestety, bardzo możliwe jest, że sprawdzi się scenariusz wydarzeń, który w poniedziałek na antenie Radia Wnet przedstawił senator Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości.

- Mam dobrą informację dla rolników i tych, którzy są zatroskani o rolnictwo. Otóż z moich informacji wynika, że Sejm nie będzie się zajmował rozpatrzeniem poprawek Senatu, czyli to by oznaczało, że na razie ta ustawa trafia po tych poprawkach Senatu do zamrażarki - powiedział polityk  Jan Maria Jackowski z PiS o procedowaniu "piątki".

Przypomnijmy, że projekt ustawy „piątka dla zwierząt” zakłada m.in. : wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, ale też całkowitego zakazu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, w czym mieści się wykorzystywanie zwierząt w działalności cyrków oraz zakazu uboju rytualnego.


Źródło: agropolska.pl