Grzegorz Puda został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę do objęcia urzędu ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W siedzibie resortu powitał go później m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, czyli odchodzący minister, który nie przenosi się do Kancelarii Prezydenta RP.

- To wielki zaszczyt dla mnie móc służyć polskiej wsi. Znaczenie ciężkiej pracy rolników dla gospodarki, ich wielki wkład w polską kulturę i tradycję wciąż jest bardzo niedoceniony - powiedział Grzegorz Puda.

Grzegorz Puda zadeklarował,  że będzie ciężko pracował na zaufanie rolników. 

- Sprawowanie urzędu ministra rolnictwa i rozwoju wsi to duże wyzwanie i przyjmuję je z pokorą. Ale to także duże wyróżnienie, które zaproponował mi pan premier Morawiecki - podkreślił nowy szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi.

Grzegorz Puda zwrócił uwagę przede wszystkim na to, że chciałby zmienić postrzeganie rolników przez społeczeństwo.

- Chciałbym, aby rolnicy, a nie ci którzy uważają się za nich, byli traktowani tak, by mogli być dumni z tego, że są rolnikami. To właśnie rolnicy zapewniają nam podstawowe wartości, potrzebne każdemu z nas i dlatego należy im się szacunek - podkreślił minister Puda.

Ardanowski, korzystając z okazji, zdementował  doniesienia, że w najbliższym czasie zyska posadę w Kancelarii Prezydenta RP. Odchodzący minister rolnictwa powiedział, że nie chce zrezygnować z bycia posłem.

Wskazał, że dla niego ważniejsze, od bardzo nobilitującej pracy dla prezydenta, jest zobowiązanie wobec prawie 80 tysięcy osób, które głosowały na niego w wyborach parlamentarnych.Źródło: agropolska.pl