Mateusz Morawiecki oświadczył, że w ramach "Polskiego Ładu" nie będzie żadnych zmian w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- Chcemy dodatkowo wesprzeć bardzo mocno rolnictwo. Nie będziemy niczego zmieniać w KRUS. Chcemy, żeby polskie rolnictwo świętowało coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych. Stąd wsparcie produkcji eksportowej i kredyty eksportowe - zapowiedział szef rządu Mateusz Morawiecki.

Jego zdaniem, z chęci wsparcia rolnictwa wynika też promocja rolniczego handlu detalicznego i budowa odpowiednich warunków na rynkach lokalnych.
 
- Wobec dużych partnerów nabywających polskie produkty, różnego rodzaju supermarketów czy dyskontów, polski rolnik musi mieć siłę. Dobrze, żeby się zrzeszał, stąd wsparcie spółdzielczości rolnej i wsparcie grup producenckich - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
 
Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego główne założenie to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 mkw. bez formalności oraz zmiany dotyczące działalności szkolnictwa w kraju.


Źródło: agropolska.pl