Osobę, która posiadała narkotyki w traktorze, zdradziło niezwykle nerwowego zachowanie na widok policyjnego patrolu. Widząc nietypowe zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Szybko wyszło na jaw, że w traktorze ukrywał marihuanę. Stróże prawa ukarali również innego kierowcę ciągnika – tym razem za przewóz osób na błotnikach.

Marihuana w traktorze

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwrócili szczególną uwagę na ciągnik rolniczy na terenie wrocławskiego Kleczkowa.

Pojazdem rolniczym  trzebnickich tablicach rejestracyjnych kierował 33-letni mężczyzna, który na widok patrolu policji zaczął zachowywać się niezwykle nerwowo.

- Policjanci dostrzegli, że chowa coś do kieszeni, więc postanowili przeprowadzić kontrolę traktora i kierowcy. Intuicja ich nie myliła, kierujący miał w kieszeni kilkanaście porcji marihuany, spakowanych w foliowym zawiniątku. Przyznał, że narkotyki należą do niego. W związku z tym, że naruszył przepisu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii został zatrzymany, a ciągnik przekazany innej osobie - relacjonuje sierż. szt. Dariusz Rajski z wrocławskiej KMP.

35-latka przewieziono  na najbliższy komisariat, gdzie zabezpieczoną marihuanę dokładnie zważono i wykonano test.
Dariusz Rajski dopowiada, że okazało się, że w zawiniątku jest kilkanaście porcji narkotyku. Mężczyzna będzie teraz musiał z posiadanych przez siebie substancji wytłumaczyć się przed sądem.

Niebezpieczna jazda ciągnikiem

Ciągnik rolniczy do kontroli został zatrzymany również rzez funkcjonariuszy z "drogówki" w miejscowości Mroczków (powiat skarżyski, województwo świętokrzyskie). Kierujący 58-latek przewoził jeszcze dwie osoby, które siedziały na błotnikach pojazdu.

- Z uwagi na rażące naruszenie przepisów kodeksu drogowego mężczyzna stracił prawo jazdy. Został także ukarany mandatem - informuje asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej Komendy Powiatowej Policji.Źródło: agropolska.pl