Wzywamy do natychmiastowego wycofania się ministerstwa rodziny z prac nad projektem, który podwyższa składki dla działalności okołorolniczej - powiedział Dariusz Klimczak, poseł PSL. W jego opinii, nawet minister rolnictwa powinien zażądać wycofania się z prac nad tym projektem.

Dariusz Klimczak ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że ZUS podał "szokujące" dane o seniorach pobierających "głodowe emerytury".

- Dzisiaj takich osób jest ponad 300 tysięcy, a w 2015 roku było zaledwie 67 tysięcy - wskazał.

Polityk jest zdania, że sytuacja polskich emerytów pogarsza się "w zdecydowany sposób"


 - Jeżeli dołożymy do tego wzrost cen, kosztów funkcjonowania gospodarstw domowych, to rząd powinien jak najszybciej szukać rozwiązania tej sytuacji – wyjaśnił Dariusz Klimczak.

- Jeżeli ktoś dostaje emeryturę w wysokości około 1100 złotych dzięki rozwiązaniu - Emerytura bez podatku, dostanie dodatkowe 200 złotych miesięcznie. Więc widzimy, w jaki sposób można to porównać do tych świadczeń jednorazowych, które proponuje nam rząd PiS - powiedział Klimczak.

Polityk uważa, że to zadanie rządu i ministerstwa rodziny. Wskazuje, że te organy powinny odłożyć w czasie kalkulowanie i projektowanie nowych świadczeń. 

- Wzywamy do całkowitego, natychmiastowego wycofania się z tych planów przez ministerstwo rodziny, a od ministra rolnictwa żądamy, żeby na posiedzeniu rządu zażądał wycofania się z prac ministerstwa rodziny na temat podwyższenia jakichkolwiek składek i obciążeń dla działalności okołorolniczej - podkreślił poseł ludowców.


Źródło: agropolska.pl