Na kwotę 41 tysięcy złotych zrobił przelew bankowy 47-latek, który postanowił kupić ciągnik rolniczy. Widział go tylko za pośrednictwem Internetu. Zakupu nie poprzedził spotkaniem ze sprzedawcą. Traktor wystawiony był do sprzedaży na jednym z popularnych sprzedażowych portali internetowych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Rykach zgłosił się 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który powiadomił policję o tym, że został oszukany podczas zakupu ciągnika rolniczego na jednym z portali internetowych zajmujących się sprzedażą przedmiotów różnego pochodzenia. 

W połowie kwietnia potencjalny kupiec zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił kupić maszynę i na podany przez sprzedawcę numer konta wpłacił całą wartość ciągnika. Do tego doszły koszty transportu maszyny z Holandii. Łącznie kwota, która musiał zapłacić kupujący wynosiła 41 000 złotych. 

Niestety, po wpłacie gotówki kontakt ze sprzedającym urwał się na dobre. Co najważniejsze, zakupiony sprzęt rolniczy nigdy nie dotarł do pokrzywdzonego.

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z ryckiej komendy, którzy  apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

Kodeks karny za tego rodzaju oszustwo  przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl