Z uwagi na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, ograniczona została liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w Oddziale Regionalnym/Placówce Terenowej - przekazała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zmiany funkcjonowania placówek i urzędów w wyniku zatrważającej liczby wzrostu zakażeń koronawirusem, dosięgnęły również Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS w wyznaczonym przez siebie komunikacie zwrócił uwagę, że od teraz na terenie każdej z takich jednostek może przebywać jednocześnie jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Kogo nie dotyczy ograniczenie wizyt w placówkach KRUS-u?

•dziecka do ukończenia 13. roku życia
•osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności
•osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności
• osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
•osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie
•osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie, osoby wymagającej pomocy tłumacza i innych sytuacji prawnie dopuszczalnych.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca do tego, by w celu załatwienia danej sprawy, w pierwszej kolejności próbować  kontaktu przez portal eKRUS.gov.pl, profil zaufany e-PUAP lub za pomocą telefonu i poczty elektronicznej.

"Dokumenty można także przekazywać przy użyciu wrzutni usytuowanych przed wejściami do budynków Kasy. W sprawach wymagających bezpośredniego kontaktu uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie terminu i godziny wizyty" - wskazuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.