Klub Wabiarzy Zwierzyny PZŁ Sekcja Wabienia Drapieżników ogłosił start „Zdalnego Konkursu Wabienia Drapieżników”. Termin zawodów to 06-07.02.2021 r. Do wabienia w czasie Konkursu można wykorzystywać jedynie wabiki manualne, które w naturalny sposób imitują odgłosy zwierząt. Strzał można oddać jedynie do drapieżników zwabionych.

Jak wziąć udział w „Zdalnym Konkursie Wabienia Drapieżników”?

Zawody odbywają się we własnych obwodach lub w udostępnionych w przypadku myśliwych niezrzeszonych w godzinach od 6:00 dnia pierwszego do 20:00 dnia ostatniego. 

Udział w zawodach jest darmowy, jednak należy pamiętać, że warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie – przesłane na maila sekcja.wabienia.drapieznikow@gmail.com do dnia 04.02.21r. podanie prawdziwych danych osobowych. 

Zgłoszenie musi zawierać: imię, nazwisko, okręg łowiecki, koło łowieckie / ew. niestowarzyszony, oraz nr obwodu (polujemy tylko na jednym obwodzie) i nr odstrzału, na który będą zapisywane upolowane drapieżniki.

„Zdalny Konkurs Wabienia Drapieżników” – zasady

W czasie trwania Konkursu należy używać wyłącznie broni śrutowej, drapieżniki strzelone z broni o lufach gwintowanych nie liczą się do wyników. Psy w czasie Konkursu mogą być używane jedynie do poszukiwania postrzałków, w czasie wabienia zabronione jest posiadanie przy sobie psa. Strzelamy tylko do drapieżników wyszczególnionych w Upoważnieniu do wykonywania polowania indywidualnego. Po zakończeniu łowów uczestnicy proszeni są o estetyczną fotografię z pokotu.

Dodatkowym elementem konkursu jest relacja z polowania – uczestnicy, którzy opiszą jak przebiegały konkursowe łowy, mogą zyskać nagrodę.  Praca powinna zawierać  około 3500 znaków.  Najlepsza praca zostanie nagrodzona i opublikowana w miesięczniku Łowiec Polski. 


Źródło: PZŁ