Coroczna konferencja, organizowana przez Katedrę Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, w tym roku się nie odbędzie. Spotkanie praktyków, doradców żywieniowych, hodowców bydła mlecznego, techników weterynarii oraz zootechników i lekarzy zostanie przełożone.
 
"Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała nasze tegoroczne plany i spowodowała konieczność odwołania corocznej Konferencji Nauka-Praktyce. Wielka szkoda, bo na nasze zaproszenie odpowiedziało około 350 osób, w tym kilkadziesiąt z różnych krajów Europy" - czytamy w komunikacie wydanym przez prof. dra hab. Zygmunta Macieja Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Konferencję zaplanowano na  12 marca 2020 roku. Miała ona dotyczyć zależności pomiędzy żywieniem krów a ich rozrodem. Zainteresowanie tematyką, wśród różnych środowisk, było ogromne. Swój przyjazd zapowiedzieli nawet najwybitniejsi światowi znawcy tematu – z Belgii, USA, a nawet Izraela.

Organizatorzy konferencji nie od razu ją odwołali. Nie przewidzieli, że sprawy związane z epidemią przyjmą taki obrót. Teraz, za zgodą wykładowców oraz sponsorów, konferencja została przełożona na 10 września.

Jednak to, czy do września sytuacja się polepszy, pozostaje zagadką. Nie wiadomo jak będą się odbywały podróże, a także czy w jednym pomieszczeniu będzie się mogła znaleźć tak duża grupa osób, jaka zadeklarowała swój udział w konferencji.

W związku z podjętą w ostatnim czasie decyzją konferencja została ostatecznie przełożona na przyszły rok. Ci, którzy zadeklarowali przybycie na konferencję, w związku z jej przełożeniem mogą oczywiście żądać zwrotu opłat.


Izabela Nestioruk

Źródło: agropolska.pl