Koła gospodyń wiejskich mają czas do 1 lutego na złożenie sprawozdania z rozliczenia dotacji otrzymanej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W poprzednim roku z dotacji skorzystało 9,4 tys. kół, otrzymując 32,9 mln zł. ARiMR w 2020 r. miała zarezerwowane na ten cel aż 40 mln zł.

Koła gospodyń wiejskich mogły wydać pieniądze na przykład na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; wspieranie przedsiębiorczości kobiet; szereg działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, ale też na rozwijanie kultury ludowej, a przede wszystkim lokalnej i regionalnej.

Możliwość uzyskania dotacji jest dla wielu kół gospodyń wiejskich szansą na ogromny rozwój i podjęcie różnorodnych inicjatyw. Warto skorzystać z tej pomocy finansowej, by rozwijać lub zdobyć nowe umiejętności. Wiele kół gospodyń wiejskich decyduje się również na zakup potrzebnych sprzętów.
Dotacja dla kół gospodyń wiejskich wynosiła od 3 do 5 tys. zł - w zależności od liczebności koła.

Koła gospodyń wiejskich, które mają problem z rozliczeniem dotacji mogą skorzystać z pomocy "telefonicznego dyżuru księgowej", który został uruchomiony przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Cenną poradę można również otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do 31 stycznia, w godz. 16-18.

Uwaga! W związku z tym, że 31 styczeń - to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały sprawozdania jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.Źródło: agropolska.pl