Strażacy z OSP KSRG Nowa Karczma poinformowali o ogromnym niebezpieczeństwie, które zagrażało przejeżdżającym drogą Grabowo Kościerskie – Puc. Nieznani sprawcy podcięli piłą drzewa, które znajdowały się na skraju jezdni. Tym samym stworzyli ogromne zagrożenie dla tych, którzy poruszali się tym odcinkiem drogi.

Zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia na trasie Grabowo Kościerskie – Puc. Zdarzenie dotyczyło ” podciętych ” piłą drzew, które znajdowały się na skraju jezdni. Nasze działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu drzew – czytamy w komunikacie OSP KSRG Nowa Karczma. 

„CO WY MACIE W GŁOWACH?! 
Jakim bezmózgiem trzeba być, by robić takie coś?!
Co by było, gdyby takie drzewo spadło na jadący prawidłowo ulicą pojazd?!
Na przypadkowego pieszego który znalazłby się w złym miejscu i w złym czasie?!
Do lokalnych portali – może warto skończyć z nadawaniem tytułu do swojego artykułu ” przydrożne drzewo przyczyną kolejnego wypadku ” ?!
Może znajdziecie jakiś inny pomysł na nabicie odsłon artykułu i oglądalności?!
Ludzie, ogarnijcie się!!!” – napisali strażacy z OSP KSRG Nowa Karczma.

Strażacy proszą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu sprawców uszkodzenia drzew, by poinformowali policję.  Jednocześnie zapewniają anonimowość. 

-Jeśli ktokolwiek zauważy cokolwiek podejrzanego, co mogłoby pomóc – dawajcie znać! – alarmują strażacy.

„PS : Wczoraj w sąsiednim powiecie Kartuskim, jednostki straży pożarnej interweniowały w pobliżu miejscowości Gowidlino. Doszło tam do uszkodzenia 30 drzew !!! „ – dodają.


Źródło: Strażacy z OSP KSRG Nowa Karczma