Niezwykle prawdopodobne jest wycofanie rekomendacji dla Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa.

W tym tygodniu natomiast możemy się spodziewać decyzji, co do składu rządu - poinformował Piotr Müller, rzecznik Rady Ministrów. 
Odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Udział  w spotkaniu wzięli najważniejsi politycy partii,  czyli m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Po zakończeniu rozmów Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS napisała na Twitterze, że "Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie".

- Rozmowy wewnątrz PiS skończył się, zapadły decyzje kierunkowe. Jeszcze nie jestem upoważniony, aby o nich mówić. W najbliższym czasie takie decyzje będą przedstawione publicznie – powiedział Müller, rzecznik Rady Ministrów w Polsat News.

Prowadzący program dopytywali rzecznika Rady Ministrów o to, jak mogą potoczyć się dalsze losy ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. 
- Naturalną konsekwencją braku dyscypliny w głosowaniach są również decyzje o wycofaniu rekomendacji. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, że faktycznie taką konsekwencja będzie również wycofanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego, ale taka decyzja nie została jeszcze podjęta - powiedział rzecznik rządu.

Zwrócił również uwagę na to, że osoby które "wyłamały się" podczas głosowania zostały zawieszone w członkostwie w PiS i trwają postępowania w sądzie koleżeńskim partii PiS.

- Równolegle do tego będą wyciągane wnioski również, co do kwestii kadrowych w rządzie. (...) Ta decyzja pana ministra (rolnictwa) wzbudziła bardzo niemiłe reakcje wśród posłów i członków rządu, którzy głosowali za ustawą - zakończył Piotr Müller.


Źródło: agropolska.pl