Już niedługo spółki Grupy Azoty przeznaczą łącznie milion złotych na walkę z epidemią. Są już odpowiednie zgody korporacyjne.

Darowizny, w formie pieniężnej i rzeczowej,  będą przekazywane w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia instytucjom i jednostkom działającym w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19. W pierwszej kolejności zostaną przekazane  szpitalom, przychodniom i służbom, które uczestniczą w zwalczaniu epidemii.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. przekaże 250 tys. zł. Po 200 tys. zł przeznaczą: Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kolejne 100 tys. zł przekaże na darowizny Grupa Azoty Polyolefins S.A. Z kolei spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o. (Grupa Azoty PKCh Sp. z o.o., Grupa Azoty AUTOMATYKA Sp. z o.o., Grupa Azoty JRCh Sp. z o.o. oraz Grupa Azoty PROREM Sp. z o.o.) udzielą darowizn o łącznej wartości 50 tys. zł.

– Pandemia jest dla nas wszystkich czasem pełnej mobilizacji, w którym szczególnego znaczenia nabierają szybkie decyzje, podejmowane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i tak jak dotychczas, chcemy być wsparciem dla lokalnych społeczności. Mam nadzieję, że darowizny, które w najbliższym czasie będą systematycznie przekazywane przez nasze spółki, okażą się pomocne w walce z epidemią – mówi Mariusz Grab, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

W marcu i kwietniu tego roku kluczowe spółki z Grupy Azoty podjęły decyzje o przekazaniu łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem.
Co więcej, Grupa Azoty użyczyła placówkom służby zdrowia samochody osobowe do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów. To jednak nie wszystko. Obecnie  Grupa Azoty S.A. buduje również szpital tymczasowy w Krakowie dla chorych zmagających się z COVID-19.


Źródło: agronews.com.pl