Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniła aplikację mobilną na smartfony w systemie Android. Aplikacja ta umożliwi swoim użytkownikom szybki kontakt z urzędnikami, ale nie tylko.

KRUS, w wystosowanym przez siebie komunikacie zapewnia, że aplikacja ta w szybki i dość prosty sposób umożliwi rolnikom dostęp do najważniejszych komunikatów w sprawie świadczeń, ubezpieczeń, ale też prewencji wypadkowej. To również kolejne narzędzie, które umożliwia bezpośredni dostęp do serwisu głównego Kasy oraz do portalu eKRUS, czyli systemu informatycznego, który jest przeznaczony dla ubezpieczonych  w KRUS. PO zarejestrowaniu można uzyskać spersonalizowane informacje o przebiegu ubezpieczenia. 

Jakie dodatkowe opcje posiada aplikacja mobilna KRUS?

Dodatkiem w aplikacji jest sekcja pogodowa, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie prognozy dla całej Polski. Co prawda nie jest to niezbędna, ale dość przydatna opcja. System nawigacji pozwala użytkownikowi generować dane pogodowe przy pomocy takich kategorii jak: obecna lokalizacja, wybrany adres, współrzędne geograficzne.

Pomiary pogodowe są pobierane automatycznie z serwisu ICM Meteo i obejmują między innymi temperaturę, opady, ciśnienie, wiatr, mgłę, wschód i zachód słońca.

"Aplikacja Kasy może być szczególnie przydatna w sezonie intensywnych prac polowych, jak również stanowić prosty sposób kontaktu z urzędem bez konieczności korzystania z urządzeń stacjonarnych" - przekonuje KRUS.

Skąd można pobrać aplikację?

Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobrać bezpośrednio przez sklep Google lub wpisując w wyszukiwarce hasło: Centrala KRUS.

Aplikacja przeznaczona jest na smartfony obsługiwane przez system Android w minimalnej wersji 5.0. do użytku w orientacji wertykalnej. Dostępna jest w dwóch językach - polskim oraz angielskim.


Źródło: agropolska.pl