W dniach 25-27 listopada br., w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą, odbędą się Centralne Targi Rolnicze – jedna z największym konferencji, gromadząca przedstawicieli sektora rolno –  spożywczego. Nie zbraknie na niej funduszu venture capital AgriTech Hub, który będzie miał swoje stoisko w sektorze Innowacji (hala F) oraz zaprezentuje wyniki raportu Badanie (R)ewolucja Agrobiznesu.

Spotkania i dyskusje

Centralne Targi Rolnicze (CTR) to inicjatywa targowa, która skupia branżę rolno-spożywczą. Podczas trzech dni odbywają się spotkania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, środków do produkcji rolnej oraz instytucjami oferującymi wsparcie i usługi logistyczne, finansowe czy doradcze.

Sobotnia część konferencyjna CTR poświęcona będzie wyzwaniom, zagrożeniom oraz prognozom w obszarze innowacji w polskim sektorze rolno – spożywczym. W tematykę panelu doskonale wpisuje się raport Badanie (R)ewolucja Agrobiznesu wydany przez AgriTech Hub, który odpowiada na te i wiele innych pytań. Podczas prelekcji eksperci funduszu przedstawią jaki obraz polskiego sektora rolno - spożywczego wyłania się z ankiety, którą przeprowadzili wśród decydentów sektora agrotech w Polsce.

O badaniu

Celem badania, prowadzanego od maja do lipca br., było dotarcie do jak największej grupy odbiorców, związanych z szeroko pojętą branżą agrotech. „Zależało nam z jednej strony na poznaniu aktualnej oceny sytuacji w sektorze rolno-spożywczym, z podziałem na specjalizacje, z drugiej zaś na informacji zwrotnej dotyczącej potrzeb w zakresie innowacji i nowych technologii” – mówi Marcin Woźniak, Prezes Zarządu AgriTech Hub. „Z udzielonych odpowiedzi, wynikają jasne oczekiwania względem projektów do komercjalizacji, co stanowi dla nas cenną wskazówkę pod kątem przyszłych inwestycji” – dodaje.

Patronami publikacji są MIT Enterprise Forum Poland, PTAK Warsaw Expo – organizator Centralnych Targów Rolniczych oraz Unique Ad – sieć reklamowa dla biznesu przemysłowego. Raport wspierany jest również przez portal Rolnicy.pl.

AgriTech Hub na Centralnych Targach Rolniczych

Pełne wyniki badania zostaną zaprezentowane już w sobotę 26 listopada, w trakcie panelu ekspertów CTR o godzinie 14.00. Przedstawiciele funduszu AgriTech Hub będą również obecni od piątku do niedzieli tj. 25-27 listopada na stoisku w Sektorze Innowacji (hala F).