We współpracy z lubelskimi uczelniami wyższymi Ursus planuje opracować, a następnie stworzyć ciągnik rolniczy na prąd. W planach poza traktorem jest również utworzenie całej infrastruktury opartej o odnawialne źródła energii.

Głos w tej sprawie zabrał również Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus - Szczególnie mocno koncentrujemy się na ekologicznych środkach transportu. Chcemy być w czołówce europejskich graczy na tym rynku. Od kilku lat z sukcesem rozwijamy dział środków transportu zasilanych „zieloną” energią. Elektryczny ciągnik, który chcemy stworzyć będzie doskonale komponował się z pozostałymi produktami spółki, łącząc tradycję z innowacyjnością, w oparciu o najnowsze trendy „zielonej energii”. Cały projekt uzyskał również aprobatę wojewody lubelskiego.

Obecnie Ursus posiada już autobusy elektryczne oraz z napędem wodorowym, a swoją ofertę planuje poszerzyć również o samochody dostawcze. Start seryjnej produkcji pojazdów z napędem elektrycznym planowany jest w przeciągu 2 lub 3 najbliższych lat.

Źródło: Moto.wp.pl