Informowanie mieszkańców wsi na temat inwestycji i działań operatora systemu przesyłowego gazu Gaz-Systemu przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane przez spółkę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Gaz-System zaznaczył, że oołączenie sił obu organizacji w zakresie edukacji rolników i innych interesariuszy spółki na temat prowadzonych inwestycji znacznie usprawni proces konsultacji społecznych, które są prowadzone w gminach na obszarach wiejskich.

- Operator, który przesyła i dostarcza ekologiczne paliwo, jakim jest gaz ziemny, dużą część swoich działań inwestycyjnych i eksploatacyjnych prowadzi na terenach wiejskich, dlatego współpraca z Agencją pozwoli nam rozwijać dialog z rolnikami i mieszkańcami wsi - ocenił wiceprezes Gaz-Systemu Artur Zawartko.

Zdaniem Tomasza Nowakowskiego, prezesa ARiMR,  rozwój to nie tylko pieniądze, inwestycje, które za pośrednictwem agencji trafiają na obszary wiejskie. Wyjaśnił, że to również wiedza i edukacja pełnią w rozwoju ogromną rolę.

- Staramy się więc i w tym obszarze być aktywni, szczególnie jeśli chodzi o promowanie wśród rolników ekologicznych postaw i przedsięwzięć. Stąd m.in. wynika nasza współpraca z Gaz-Systemem – tłumaczył.

Źródło: agropolska.pl