Podczas amerykańskich targów Farm Progress Show zaprezentowany został autonomiczny ciągnik NHDrive marki New Holland. Bez operatora jest on w stanie wykonywać rozmaite prace rolnicze o każdej porze dnia i nocy.

NHDrive jako autonomiczna bezzałogowa maszyna może być monitorowana oraz sterowana za pomocą komputera czy tabletu. Istnieje również możliwość kierowania maszyną w kabinie. Ciągnik jest w stanie dotrzeć na pole, jeździć po drogach wewnętrznych oraz współdziałać z innymi maszynami zarówno autonomicznymi jak i tradycyjnymi. Rolnik sterując maszyną zdalnie ma stały dostęp do aktualnych parametrów maszyny dzięki czemu może stale monitorować jego działanie dzięki czemu może zwiększyć jego efektywność. Na ekranie komputera wyświetlany będzie postęp pracy pojazdu oraz obraz z kamer zamontowanych na maszynie.

New Holland na targach Farm Progress Show zaprezentował przyszłość rolnictwa. NHDrive jest prekursorem wyznaczającym standardy rolnicze, które niedługo mogą zrewolucjonizować całą branżę.

Źródło: agriculture1.newholland.com