Zaplanowane na połowę listopada 2021 roku największe na świecie targi techniki rolniczej dały za wygraną trwającej pandemii koronawirusa. Organizator  targów podjął decyzję o przesunięciu imprezy o nieco ponad trzy miesiące.

DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przesuwa w czasie targi Agritechnica. Organizator największych na świecie targów techniki rolniczej wyjaśnia, to ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz niezadowalający obecnie postęp programów szczepień, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. DLG, VDMA (Europejskie Zrzeszenie Producentów Sprzętu Rolniczego) i komitet doradczy wystawców Agritechnica przekonują, że obecnie nie ma wystarczającej pewności planowania w przypadku wariantu listopadowego. Targi zaplanowano na okres 27 lutego - 5 marca 2022 r.

- Jako przodująca na świecie wystawa Agritechnica jest miejscem spotkań całej branży maszyn rolniczych, a także wiodącą międzynarodową platformą biznesową. Zasadniczymi wymaganiami stawianymi: wystawcom, odwiedzającym i partnerom biznesowym w celu umożliwienia im spotkania na hanowerskich targach są szczepionki i strategie testowe, które zostały wprowadzone w życie w Niemczech, Europie i na świecie. Naszym priorytetem jest zapewnienie wystawcom i odwiedzającym pewności planowania, ale obecnie tak nie jest. W konsekwencji decyzja o odroczeniu targów Agritechnica została podjęta przez organizatora w ścisłej współpracy z radą doradczą wystawców i VDMA jako partnerem branżowym - powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

- Jesteśmy przekonani, że do późnego lata, czyli ostatecznego terminu rejestracji wystawców na targi Agritechnica 2022, będziemy w stanie zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym przejrzystość niezbędną dla pewności w ich planowaniu - dodał szef Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego.

- Dla naszej branży Agritechnica jest i pozostanie niekwestionowanym okrętem flagowym na światowych targach międzynarodowych. W ścisłej współpracy z DLG zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby opracować koncepcję imprezy na tę jesień, która będzie odpowiednia na pandemię. Trzecia fala pandemii trwa obecnie z pełną mocą. Ale przede wszystkim to rozczarowująca polityka szczepień w niemieckich rządach federalnych i regionalnych, która niestety na razie nas spowolniła. Spoglądamy teraz na wiosnę 2022 r. z nowym rozmachem i nową energią, abyśmy mogli wspólnie świętować Agritechnicę, jaką znamy i kochamy - powiedział Anthony van der Ley, prezes VDMA.Źródło: agropolska.pl