Partia buraków, która z uwagi na dziwny kształt miała iść na straty, trafi jednak do sprzedaży w sieci Lidl. Sklep pomoże rolnikowi.

- To dla mnie spora ulga - odetchnął rolnik z województwa łódzkiego.

- Miał wyrosnąć prosty burak, a wyrósł rogal, podkowa. Wszystko będzie wyrzucone. Zgrabnych, handlowych urosło 5, maksymalnie 10 procent - ubolewał rolnik nad 1200 tron krzywych buraków. Uważał, że to wina nieodpowiedniego materiału nasiennego.

 - Przemysł ich nie weźmie, bo maszyny tego nie obrobią, ponieważ wszystko jest krzywe – martwił się  gospodarz.

Rolnik był pewny, że buraki-podkowy nie trafią również do sklepów, a wszystkie plony pójdą na straty. Klienci kupują  zazwyczaj towary ładne wizualnie. Na szczęście sieć sklepów Lidl - jak sama zapewnia - uwierzyła, że klienci nieco przychylniej spojrzą na niecodzienny kształt warzyw.

- O sprawie dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw - komentuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska na łamach portalu Money.pl.

Buraki Pana Mieczysława będą sprzedawane w cenie 0,99 zł/1 kg w placówkach sieci Lidl od 18 stycznia. Gospodarz jest szczęśliwy, że dzięki pomocy sklepu, udało mu się wyjść z tej sytuacji obronną ręką.

- Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. Współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw – skomentował  sytuację pan Mieczysław.


Źródło: agropolska.pl