65- letni mężczyzna otrzymał zarzut znęcania się nad królikami. W ocenie policjantów mężczyzna przetrzymywał zwierzęta w fatalnych warunkach, co sprawiło, że wymagały naychmiastowego leczenia weterynaryjnego.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Zdzieszowicach (powiat krapkowicki, województwo opolskie) zdobyli informację dotyczącą złego sprawowania opieki nad zwierzętami. Okazało się, że w jednej z miejscowości na terenie gminy dochodzi do znęcania się nad królikami.

Zwierzęta miały przebywać w złych warunkach bytowych, a ich stan zdrowia miał wymagać natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.

Jak wynikało z relacji osób, które powiadomiły o sytuacji stróżów prawa, stłoczone zwierzęta przetrzymywane były w starej lodówce i wózkach sklepowych. Króliki pozbawione były także dostępu do wody i pokarmu.

"Kiedy policjanci potwierdzili tę informację, szybko ustalili, że opiekunem królików jest 65-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach.

Króliki zostały zabrane 65- letniemu mężczyźnie i trafiły do bezpiecznych azyli dzięki pomocy przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Teraz zostanie im udzielona potrzebna pomoc weterynaryjna oraz znacznie poprawią się ich warunki życia. 65-latek odpowie za swoje postępowanie. Źródło: agropolska.pl