foton 824, 82 KM- kilka pytań

  • Dodano:
Witam ostatnio ojciec kupił ciągnik, Foton 824, 82KM, 2006 rok. trochę pierdółk, poprawek kosmetycznych zrobiliśmy, ciągnik jeździ. jedna z kontrolek się świeci, pomarańczowy wykrzyknik. co mogło się posuć, który czujnik mógł się odpiąć i teraz ostrzega o jakiejś awarii? gdzie kupujecie części? macie jakieś sprawdzone sklepy? zdobyłem w polskiej wersji językowej katalog części, mogę się podzielić. ma ktoś może po polsku instrukcję obsługi, książkę z opisem serwisów, wymian? przydałoby się wymienić wszystkie płyny ustrojowe. czy ktoś wie jakimi olejami producent zalewał ten sprzęt? jakie są zalecane, jakie parametry mają spełniać?

Odpowiedzi (6)

    • anonim
    • odpowiedział:
    załączam 2 pliki, mam nadzieję że będziecie mogli je pobrać. co do kontrolki to nie wiem czy się wyświetlała jak tylko ojciec go kupił. mieszkam ponad 100 km od rodziców i nie wiem czy ojciec czegoś tam nie grzebnął. jak będę teraz siedział w Fotonie to zrobię zdjęcie. jak pierwszy raz to niego wsiadłem to chyba już się świeciła. na początku myślałem że może jest zbyt małe ciśnienie powietrza, niestety po jakimś czasie nawet jak zbiornik się napompuje do pełna to lampka nadal się świeci. w standardzie była zamontowana klimatyzacja. pierwszy właściciel wyjął kompresor i chłodnicę klimy. czy to może być powodem zapalenia lampki ostrzegawczej? znalazłem też instrukcję serwisową, do tego ciągnika ale pod inną nazwą, NorTrac, również załączam. niestety z angielskim to u mnie ciężko, dlatego szukam czegoś w naszym ojczystym języku.
    Najbardziej przydatna odpowiedź
    Przydatne?
    • anonim
    • odpowiedział:
    co konkretnie robiliście przy nim???? przed tymi poprawkami też się świecił ten wykrzyknik??
    Przydatne?
    • anonim
    • odpowiedział:
    Rzuciłem okiem na ten angielski plik bo trochę angielskiego znam i nie ma nic tam napisane na temat tego wykrzyknika. Na stronie 15 jest wykaz symboli, ale tylko parę jest opisanych dokładniej np. na stronie 17 jest wzmianka o jednym z tych znaków i mówi o ciśnieniu w oleju silnikowym, że jeżeli po włączeniu silnika i podczas pracy nie przestanie się ona palić to oznacza to problemy z ciśnieniem. Dodatkowo na stronie 53 są wypisane najpopularniejsze problemy tej maszyny wraz z ich rozwiązaniem, ale też tam nie ma wzmianki, że dany defekt spowoduje zapalenie się tej lampki. Jak nie widać, że coś działa nie tak jak powinno najlepiej zabrać go do serwisu może najzwyczajniej w świecie coś z elektroniką jest nie tak.
    Przydatne?
    • anonim
    • odpowiedział:
    niestety nie posiadam go liczyłem, że może uda się bez tego dotrzeć do sedna problemu :/
    Przydatne?
    • anonim
    • odpowiedział:
    Ja bede wdzieczny jak podeslesz ten katalog. Masz go zeskanowanego? Moge podac maila
    Przydatne?
    • anonim
    • odpowiedział:
    katalog jest w 2 poście tego tematu. jak nie uda się pobrać to mogę przesłać na maila. znalazłem rozwiązanie. kontrolka sygnalizuje zbyt niskie ciśnienie powietrza w układzie hamulcowym. podpowiedział mi to użytkownik z innego forum. okazało się że uszkodzony jest czujnik tego ciśnienia
    Przydatne?
więcej ogłoszeń